Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

ZAŁOGA BŁĘKITNEJ MEWY

Załoga błękitnej mewy to ośmioodcinkowy serial produkcji jugosłowiańskiej, na podstawie powieści Tone Seliskar pod tym samym tytułem. Akcja serialu ma miejsce przed drugą wojną światową w małej wiosce rybackiej na Istrii. 13-letni Ivo odziedzicza po ojcu mały jach - "Błękitną Mewę". Razem z przyjaciółmi postanawia przywrócić dawny blask temu jachtu oraz wypłynąć nim na szerokie wody.
Zaczyna się wielka morska przygoda pełna przygód.

Serial ten powstawał na początku lat 70-tych a u nas był pokazywany na początku lat 80-tych prawdpobonie w kinie Letnich Teleferii (to było pewnie albo w środę albo w piątek).

Dużo nie pamiętam z tego serialu. Jedynie piosenkę tytułową śpiewaną na początku przez chłopców (do obejrzenia i posłuchania w dziale multimedia). Jeden z forumowiczów nawet pamięta niektóre słowa, cyt. : "Ahoj, śmiało wietrze dmij, [costamcośtamcośtam], w słoneczny rusza rejs Błękitnej Mewy [cośtam]".

Warto wspomnieć iż jest do zdobycia (na allegro albo w antykwariatach) w Polsce książka na podstawie której powstał serial. Tym co chcieliby sobie przypomnieć co nieco prezentuję poniżej skan okładki tej książki. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Ponieważ serial pewnie tak mocno nie zapadł w pamięci, wybaczcie mi, ale tym razem nie zrobię galerii zdjęć. Kilka zdjęć znajdziecie tylko tutaj.
Dział multimedia to oczywiście piosenka tytułowa do odsłuchania i obejrzenia.

Życzę miłego wspominania.