Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button


SIMON W KRAINIE RYSUNKÓW


Simon - młody chłopiec który uwielbiał rysować na pewnej magicznym płocie. Postacie, które Simon rysował stawały się prawdziwe i zapraszały go do swojej krainy do której wejście prowadziło po drabinie. Serial ten został wyprodukowany w 1976 roku a każdy odcinek trwał 5 minut.

"Simon w Krainie rysunków" to bajka która - zabijcie mnie - nie powiem Wam kiedy leciała (może to był wtorek, a może środa) i prawdopodobnie w latach 1977-1978. Grunt że bardzo dobrze pamiętam melodię (nie pamiętam czy była śpiewana piosenka czy szła sama melodia), która mi towarzyszyła jakoś przez cały czas i dopiero całkiem przypadkowo znalazłem ją w necie. Tak doszedłem do tego jaka to była bajka i o czym :)
A czy Wy ją też pamiętacie ?

Sam serial wygląda bardzo prosto narysowany bowiem główną rolę odgrywa właśnie kreska dziecka czyli Simona. W każdym odcinku bohater ten miał przygodę stosowną do sytuacji, która następowała na początku odcinka. Jeśli była to wizyta w muzeum to była przygoda z dinozaurem, jeśli jakaś impreza w domu to przygoda z imprezą w krainie rysunków itd.

Ogromnie jestem ciekaw czy kogoś też nie prześladowała ta muzyczka na początku serialu i zastanawiał się skąd ją zna. W dziale Multimedia zamieszczam oczywiście początek tego serialu z samą muzyką jak i z piosenką.