
Muzeum sezonowe czynne od 1 maja do 30 września.
Powstało w 2010 roku w miejscu gdzie znana niemiecka rodzina von Ballestrem wybudowała folwark Dwór Nowa Ruda.
Właśnie 4 czerwca 2010 roku wystawą "Zaczynamy od końca ..." muzeum to zaingurowało swoją działalność.
W sezonie letnim organizatorzy serdecznie zapraszają do siebie, do przekroczenia kapsuły czasu by spojrzeć jak funkcjonowała poprzednia epoka.
Oprócz wystaw muzeum również organizuje lekcje muzealne dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
{source}<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/4tGbKLB5PiA" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>{/source}
Fundacja Minionej Epoki
ul. Zajęcza 42, 41-711 Ruda Śląska
Kom. +48 880 263 303, 608 27 69 83
e-mail:
Więcej o muzeum dowiecie się ze strony www i profilu społecznościowego na Facebooku.
