[TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Kseroboy
Posty: 14
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 21:33
Kontakt:

[TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: Kseroboy » 29 lip 2012, o 16:07

Aktualnie można dawać swoje propozycje dotyczącej emisji anime na kanale Puls2. Wystarczy się wypowiedzieć na facebooku w odpowiednim dziale. Ja mianowicie proszę o nie podawanie DragonBalla i Pokemonów jako propozycji. Te dwie emitowano całkiem niedawno, a no i są dostępne w całości w internecie. Zamiast tego wydaję mi się że lepiej "stawiać na konia", który nie był emitowany od 10-15 lat w polskiej telewizji, a i nie mamy żadnych odcinków w internecie. Przykłady?


SupertŚwinka : Superświnka jest to zabawna opowieść o trzynastoletniej dziewczynie imieniem Kassie, która w drodze do szkoły spotkała żółtą świnkę z planety Buuringo – Iggy, która leżała w ciężkim stanie w krzakach. Zaopiekowała się nią myśląc, że więcej jej nie spotka. Myliła się, bowiem gdy siedząc na placu zabaw zaciekawiło ją dziwne pudełeczko ze świńskim ryjkiem na rysunku leżącym na huśtawce. Dziewczyna sięgnęła po nią, co okazało się wielkim błędem w jej życiu. Ukarana za wścibskość od tamtej pory przy pomocy tej właśnie "puderniczki" Kassie zamieniała się w różową, tłuściutką świnkę – Superświnkę i ratowała świat.
Obrazek
Rodzina Trappów :Akcja serialu anime toczy się w Austrii w latach 30. XX wieku. Maria stoi u progu dorosłego życia. Pomimo młodego wieku, jest przekonana, że jej powołaniem jest klasztorne życie, wstępuje więc do nowicjatu. Maria dostaje posadę opiekunki dla dzieci w dużej posiadłości należącej do barona von Trappa.
Obrazek
Alfred J. Kwak : Głównym bohaterem serialu jest kaczorek Alfred Jonatan Kwak. Gdy pod kołami rozpędzonego samochodu giną jego rodzice i rodzeństwo, malca adoptuje przyjaciel ojca – kret Henk. Serial podejmuje trudne tematy, takie jak nietolerancja, doping, czy apartheid, ale także podkreśla wartość przyjaźni i solidarności.
Obrazek
Obrazek
Dr. Slump
Obrazek

To tak dla przypomnienia. Dodatkowo tylko powiem, że wszystkie z tych czterech wymienionych przeze mnie seriali były już emitowane w polskiej telewizji.

Wiele z nas nie ma facebooka. Proponuję więc założyć fikcyjne konto z imieniem i nazwiskiem bohatera kreskówki[/color]
Adres do podawania propozycji

Kod: Zaznacz cały

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=366179050121728&set=a.348838191855814.78749.345918062147827&type=3&theater

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: [TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: arkady74 » 27 wrz 2012, o 16:30

Ja proponuję:
"Pojedynek aniołów" serial o dziewczynie grającej w siatkówkę, emitowany w 1993 roku przez stację Polonia 1.

tomek74
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2008, o 22:11

Re: [TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: tomek74 » 22 paź 2012, o 16:05

Ja poprosze o "Zaloga G", oraz "dzieci wsrod piratow"

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: [TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: arkady74 » 22 paź 2012, o 19:36

Popieram Cię Tomek w 100%.

Proponuję jeszcze: "Maluda" -seria emitowana na trójce w połowie lat 90-tych ze świetną lektorką.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: [TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: Doctor_Who » 5 wrz 2018, o 15:03

Maluda, byłem ciekaw co to za anime, ile się tego naszukałem! Co za pomysł, żeby imię Azuki przetłumaczyć jako "Maluda" :shock:.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: [TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: qba83 » 5 wrz 2018, o 18:35

Maluda to w gwarze poznańskiej mały dzieciak. W książce "Ofelia" Maleszki tytułowa bohaterka zwracała się tak do swojej małej przyjaciółki Kropki, wszak akcja się działa w Poznaniu.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: [TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: Doctor_Who » 6 wrz 2018, o 08:05

Maluda to w gwarze poznańskiej mały dzieciak.
Dzięki za informację, tego nie wiedziałem. Ofelię oglądałem daaaawno temu.
Tylko dlaczego nazywać z poznańska serię, której akcja dzieje się w Japonii?? :mrgreen:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: gumisio » 7 paź 2018, o 20:01

Można byłoby poprosić o pszczółkę Maję i Sindbada :) chociaż ten drugi leciał kiedyś na TVP1 z nowym dubbingiem.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: [TELEWIZJA PULS2] Podajemy propozycje na starsze anime!

Post autor: armonik » 18 lis 2022, o 08:52

Wielkie dzięki za to mega zestawienie :) Pozdrawiam :)
__________________
https://tvs.pl/informacje/stworz-retro- ... nspiracji/

ODPOWIEDZ