Albumy na naklejki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Albumy na naklejki

Post autor: Kamila » 5 maja 2010, o 21:43

Zbieraliście ? Były dwa rodzaje :

1) takie porządniejsze, większy format, sztywna okładka. Naklejki kupowało się w paczuszkach, np. w księgarniach. Pamiętam "Barbie", coś o zwirzętach i chyba o samochodach
2) cienka kartka papieru, złożona na pół, rozdawana zwykle w sklepach spożywczych, bo na naklejki z gum. Pamiętam "Dynastię", "Sloneczny patrol" i jakieś lalki (Chabelle ?).

Ale w obu tych grupach było ich na pewno więcej. Ta pierwsza nadal funkcjonuje.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 5 maja 2010, o 21:55

Jedyne albumy jakie miałem i do jakich wklejałem naklejki to te z tego wątku:
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ight=#7078
http://album.pacal.pl/index.php?option=albums
Obrazek

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 6 maja 2010, o 05:04

Ja tez pamietam tylko Ilustracje samoprzylepne kupowane w kioskach w pierwszej polowie lat 80. Link do tego tematu podal Kuba

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 6 maja 2010, o 08:15

Pamiętam dobrze te naklejki i albumy ,mimo ,że sama ich nie zbierałam.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Miss Vintage
Posty: 33
Rejestracja: 8 maja 2010, o 20:08

Post autor: Miss Vintage » 8 maja 2010, o 21:31

Naklejki z bohaterami "Dynastii" i lalkami Chabelle. Teraz kojarzę tę nazwę. :wink:

maimeri
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2010, o 18:25

Post autor: maimeri » 17 maja 2010, o 18:18

Pamiętam Barbie, i pamiętam, że to było wielkie oszustwo - nie wydrukowano dwóch naklejek i nie można było nic wygrać 8( Bo za pełen album dostawało się komputer 8/
Oczywiście rozumiem teraz, że nie mogli co drugiemu dzieciakowi fundować komputera, ale jako dziecko bardzo to przeżywałam. Miałam nawet zaprzyjaźnione panie w sklepach, które pozwalały mi "podglądać" nalepki bez kupowania, ale i tak nic tego - tych dwóch brakujących nie znalazłam ani ja, ani żadna z moich koleżanek. Wniosek: nie wydrukowano ich wcale albo wydrukowano tylko kilka, żeby przypadkiem za dużo osób nie wygrało 8(

Awatar użytkownika
kefir1981
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 20:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: kefir1981 » 25 maja 2010, o 14:31

Chyba pierwszym albumem był album ze zwierzętami "Panda". Potem chyba już nikt nie powtórzył jego sukcesu. Potem zbierałem jeszcze Turtelsy, SuperAuto (miałem full), Mój przyjaciel Pies i Kukourukou.
CKM Włókniarz Częstochowa- dumni po zwycięstwie, wierni po porażce!

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Albumy na naklejki

Post autor: Doctor_Who » 18 lis 2016, o 18:54

Pamiętam album z naklejkami "ALF" z postaciami z serialu pod tym samym tytułem. Album składał się z czarno-białych fotosów z serialu o przygodach nieznośnego acz sympatycznego kosmity, na które przyklejało się kolorowe kartoniki z taki samymi zdjęciami. Było ich chyba sto. O ile to można nazwać naklejkami, bo klajster trzeba było skombinować samemu. Kupowało się gumy do żucia, a do nich dodawane były paczki z kartonikami. Ostatnia strona w albumie składała się z samych zdjęć Alfa, które były bardzo podobne do siebie i ciężko było je rozróżnić. Pewno zrobili to specjalnie. Nie pamiętam, czy była jakaś nagroda za skompletowanie całego albumu. Pewno tak, ale mi się nigdy nie udało.

Były też inne naklejki z Alfem w gumach, takie podłużne, również ze zdjęciami, i prostokątne z rysunkowym kosmitą. Ale te były już sprzedawane "normalnie", to jest guma i naklejka w jednym opakowaniu. No i co najważniejsze, miały swój własny klej ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Albumy na naklejki

Post autor: qba83 » 19 lis 2016, o 20:19

Ja miałem album z psami, - wklejało się naklejke ze zdjęciem psa na każdej stronie w narysowane kontury. Naklejek było więcej niz kontur.Były także albumy z naklejkami Chabel - lalka troche mniejsza od Barbie i za cały album dostawało się lalkę. były na pewno także jakieś z postaciami z kreskówek.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Albumy na naklejki

Post autor: biały_delfin » 20 lis 2016, o 20:42

Gumy z naklejkami (wtedy dla mnie nowość) z Alfem albo Davidem Hasselhoffem. Kupowane jeszcze w Czechosłowacji, nie wiedziałem co to były za postacie, Alfa zaczęli puszczać w Polsce jakiś rok później.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

teko221
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2016, o 19:25

Re: Albumy na naklejki

Post autor: teko221 » 26 gru 2016, o 19:29

Witam państwa. Posiadam na wymianę kilka albumów z gum, między innymi albumy firmy Amex : Dynastia, football, motor show oraz toxic crusaders, scooby doo i inne. Chętnie wymienię na inne albumy z gumy do żucia lub historyjki/opakowania z gum. Szukam także albumy Kukuruku oraz po innych słodyczach z czasów PRLu. Zbieram także opakowania po cukierkach Wedel z motywem żołnierzy, samochody. Może ktoś kojarzy takowe? Mam też powtórki na wymianę. Proszę o kontakt osoby zainteresowane wymianą :).

teko221
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2016, o 19:25

Re: Albumy na naklejki

Post autor: teko221 » 7 lut 2017, o 21:42

Ma ktoś może albumy: Zorro, Pszczółka Maja lub po wafelkach Kukuruku ??

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Albumy na naklejki

Post autor: Doctor_Who » 11 lut 2017, o 16:20

Był ponoć jeszcze taki jeden album z roznegliżowanymi paniami :mrgreen: - "Lovely Girls". ♡
Miały nawet swój "występ" w programie WC Kwadrans Cejrowskiego:

Obrazek

Kojarzy ktoś takie gumy? Bo ja sobie ich nie przypominam... Może nie sprzedawali ich w mojej okolicy (szkoda? ;)).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

teko221
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2016, o 19:25

Re: Albumy na naklejki

Post autor: teko221 » 8 cze 2019, o 12:47

Witam, tak kojarze. Zbiera Pan może?

teko221
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2016, o 19:25

Re: Albumy na naklejki

Post autor: teko221 » 8 cze 2019, o 12:48

A kojarzy ktoś albumy z gum do żucia firmy Odra: Smerfy oraz BalonGuma Dino Odra ??

Mogę zapłacić 200zł za taki jeden album. Ma ktoś może jeszcze ??

ODPOWIEDZ