tytuł filmu?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
jj
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2009, o 18:49

tytuł filmu?

Post autor: jj » 16 gru 2009, o 22:07

Szukam tytułu filmu z dzieciństwa. Od dawna mnie to nęka.
Film był w konwencji baśniowej. Bohaterem był chłopiec, którego wychowywała samotnie matka. Wpadł w jakieś kłopoty i uciekł z domu. Siedział na ławce i znalazł chyba butelkę. Z tej butelki wyszedł dżin (taka gigantyczna głowa z długą białą broda), który potem zabrał go do magicznej krainy (chłopiec leciał uczepiony tej długaśnej brody). Tam odnalazł swojego ojca, który rządził kraina. Byl tez jakiś zły czarownik/król który porywał dzieci i zamieniał je w ptaki. Chłopiec wyruszył na pomoc tym dzieciom, miał pelerynę niewidkę. Jest taka scena, w której on chodzi w pelerynie po zamczysku ze świecą a przerażeni żołnierze dają mu przejść.

Film był kilkakrotnie puszczany w TVP na początku lat 90tych (o ile nie wcześniej)

Allonsanfan
Posty: 135
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 17 gru 2009, o 08:31

Filmu nie widziałem ale ... Czytałem kiedyś w dzieciństwie książkę "Mio, mój mio" napisaną przez Astrid Lindgren której fabuła jest bardzo podobna do opisanej przez Ciebie. Bohaterem książki jest chłopak sierota wychowany przez wujostwo którzy są niedobrzy dla niego. Pewnego razu zostaje przeniesiony do baśniowej krainy gdzie jego ojciec jest królem. Władcą zaś sąsiedniej krainy jest okrutny rycerz Kato który porywa dzieci i zamienia je w ptaki. Głowny bohater później spotyka się z Kato i oczywiście zwycięża jak to w bajkach.

Pamiętam że ta książka niezbyt mi się podobała. Była zbyt ponura jak na bajkę dla dzieci.
Przypuszczam że film wspomniany przez ciebie to ekranizacja tej książki i prawdopodobnie miał tytuł taki jak książka tj. "Mio, mój mio".

jj
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2009, o 18:49

Post autor: jj » 17 gru 2009, o 16:27

Tak to ten film!!! Sprawdziłam i rzeczywiście tego szukałam! Film nazywa sie "Mio in the Land of Faraway" i jest adaptacja książki "Mio, min Mio". Dzięki bardzo za pomoc! :grin:
Obejrzę dziś wieczorem :grin:

ODPOWIEDZ