Lista seriali z 1985 r.

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Lista seriali z 1985 r.

Post autor: kerakerolf » 11 lis 2008, o 18:27

W roku 1985. postanowiłem spisywać wszystkie seriale jakie były nadawane w Telewizji. Wpisywałem tytuł, produkcje i ilość odcinków. Miałem w tedy 15 lat. Zapału starczyło mi tylko do końca roku i nie wiem nawet czy całego. Poniżej przedstawiam ten spis. Seriale były wpisywane w systematycznie, więc te które są na początku emitowano na początku roku, a ostatnie na końcu. Niektóre są znane i omawiane, inne nie. Przyznam szczerze, że niektórych już nie pamiętam. Z jednych pamiętam tytuły, z niektórych kilka scen, a z innych nic.

SERIALE Z ROKU 1985

1. ,,SHOGUN” – produkcja JAP-USA – 10 odc. Wiadomo.
2. ,,D’ARTAGNIAN I TRZEJ MUSZKIETEROWIE” – prod. HISZP. – 26 odc.
3. „NIEWOLNICA IZAURA” prod. BRAZ. – 15 odc. Wiadomo.
4. „STOWARZYSZENIE Z ELEUZIS” prod. FRAN. – 6 odc.
5. „PRZEMYTNIK” prod. ANG – 13 odc.
Był emitowany po ,,Teleranku”. Akcja toczyła się na wybrzeżu Angielskim w XVIII lub XIXw. Głównym bohaterem był dorosły mężczyzna trudniący się przemytem towarów, chyba z Francji, któremu pomagał jakiś młody chłopak. Pamiętam odcinek gdy tytułowego przemytnika przywiązano do skały w wodzie i miał go utopić przypływ.
6. „MIRAŻ” prod ZSRR – 3 odc.
Cała akcja toczyła się w Ameryce. Rosyjscy aktorzy grali amerykańskich przestępców i gliniarzy. Na końcu podano, że serial oparto na autentycznych wydarzeniach.
7. ,,Z BIEGIEM RZEKI” – prod. AUSTRAL – 7 odc
8. „DIANA” – prod. ANG – 9 odc.
9. ,,JEŹDZIEC W CZARNEJ MASCE”- prod. HISZP
Był emitowany w niedziele późnym popołudniem. Akcja toczyła się w XIXw. Głównym bohaterem był taki hiszpański Zorro, walczący z Francuzami. Pamiętam odcinek w którym pragnący go wytropić Francuzi lecieli balonem.
10. „KTO OPŁACA PRZEWOŻŃIKA” - prod. GREC-ANG. – 9 odc.
Serian emitowano w niedziele po 20.00 bezpośrednio po zakończeniu ,,Shoguna”.
Ja go nie oglądałem, ale kilku kolega się podobał.
11. „POSTERUNEK PRZY HILL STREAT” - prod USA – 9 odc.
Pierwszy Amerykański serial kryminalny, którego głównymi bohaterami był cały komisariat policji. Pomimo, że w USA serial miał kilka sezonów, w Polsce zaprezentowano tylko 9 odc.
12. „UKŁAD KRĄŻENIA” - prod. POL – 7 odc.
Edward Lubaszenko w roli lekarza próbującego udowodnić, że jest niesłusznie oskarżony o eutanazje pacjenta.
13. „ZABÓJCA” - prod.POL – 3 odc.
14. „WYZWOLENIE” - prod. ZSRR – 5 odc.
Radziecka superprodukcja wojenna. Cały szlak Armii Czerwonej aż do Berlina. Polskich żołnierzy grali w tym serialu również Franciszek Pieczka i Daniel Olbryski.
Znaleźli cysternę z ropą, a okazało się, że jest w niej spirytus.
15. „FRAN” - prod RUM. – 7 odc.
16. „GRUBY” - prod POL – 7 odc. Powtórka.
17. „FROID” - prod ANG. Biograficzny.
18. „WAGNER” – prod. FRAN Biograficzny.
19. „WILHELM MILCZĄCY” - prod. HOLE.
To był chyba serial o Wilhelmie Tellu strzelającym z kuszy, ale pewny nie jestem.
20. „SAGA RODU PALISTERÓW” - prod. ANG 26 odc.
21. „PUSTELNIA PERMEŃSKA” - prod. FRANC
22. „KRÓLOWIE PRZEKLĘCI” - prod. FRANC
23. „MUSHASI” –„ prod JAP. – 13 odc.
Serial był emitowany w soboty w programie 2 po 22.00. Opowiadał o losach samuraja ronina (bez pana) przemierzającego średniowieczna Japonie. Mnóstwo walk samurajskich.
24. „DON KICHIT” - prod HISZP Wiadomo.
25. „NIEBIESKIE LATO” - prod. HISZP Wiadomo.
26. „KTO KOCHA NIE ZABIJA” - prod. BRAZ
27. „KRYPTONIM TYTAN” -prod. ZSRR 10 odc.
28. „REWIR SIERŻANTA MULTIMERA”- prod. NOW ZEL
29. „SPRAWA DLA DWÓCH” - prod. RFN
30. „BEREGEC” - prod. ANG.
W Anglii wyemitowano chyba z dziewięć sezonów tego serialu. W Polsce skończyło się na trzech. Akcja toczyła się na jakiejś większej wyspie.
31. „BRACIA LAUTENOCHACK” - prod. NRD
Pamiętam NRD-owski serial o partyzantach niemieckich (zapewne komunistycznych) walczących z hitlerowcami emitowany chyba w we wtorki ok. 18.00. Główna role grał aktor grający milicjanta w ,,Telefonie 110”. Pamiętam odcinek w którym główni bohaterowie mieli z pociągu pełnego Niemców zdobyć walizkę, przykutą kajdankami do jakiegoś oficera i odcinek w którym zdobywano silnie chroniony most. Nie wiem jednak czy to ten serial nosił tytuł ,, Bracia Lautenochack”.
32. „ZNAK ORŁA” - prod. POL Powtórka.
33. „ROZALKA OLABOGA” - prod. POL
34. „DZIEWCZYNA I CHŁOPAK” - prod. POL Powtórka.
35. „KRÓLOWA BONA” - prod. POL Powtórka.
36. „WIELKA MIŁOŚĆ BALZAKA” - prod. POL Powtórka.
37. „MALI MIESZKAŃCY WIELKICH GÓR” - prod. HISZP Wiadomo.
38. „JA, KLAUDIUSZ” - prod. ANG Powtórka.

Gdyby ktoś miał wspomnienia z któregoś serialu to chętnie poczytam.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: Elle » 11 lis 2008, o 18:39

kerakerolf pisze: W roku 1985. postanowiłem spisywać wszystkie seriale jakie były nadawane w Telewizji. Wpisywałem tytuł, produkcje i ilość odcinków. Miałem w tedy 15 lat. Zapału starczyło mi tylko do końca roku i nie wiem nawet czy całego. Poniżej przedstawiam ten spis. Seriale były wpisywane w systematycznie, więc te które są na początku emitowano na początku roku, a ostatnie na końcu. Niektóre są znane i omawiane, inne nie. Przyznam szczerze, że niektórych już nie pamiętam. Z jednych pamiętam tytuły, z niektórych kilka scen, a z innych nic.
SERIALE Z ROKU 1985

10. „KTO OPŁACA PRZEWOŻŃIKA” - prod. GREC-ANG. – 9 odc.
Serian emitowano w niedziele po 20.00 bezpośrednio po zakończeniu ,,Shoguna”.
Ja go nie oglądałem, ale kilku kolega się podobał.
37. „MALI MIESZKAŃCY WIELKICH GÓR” - prod. HISZP Wiadomo.
Wyrazy uznania za benedyktyńską pracę! :grin:
10 oglądałam, pamiętam bardzo dobrze tytuł, a akcja toczyła się w jakiejś rybackiej wiosce.
37 to była wieczorynka. Były tam dwa misie, i dwoje dzieci, z których jedno było indianinem lub indianką...

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: Eryk75 » 11 lis 2008, o 19:39

kerakerolf pisze:30. „BEREGEC” - prod. ANG.
W Anglii wyemitowano chyba z dziewięć sezonów tego serialu. W Polsce skończyło się na trzech. Akcja toczyła się na jakiejś większej wyspie.
Nie żaden „BEREGEC”, tylko "Bergerac" :wink: - tytułowy Bergerac to gliniarz z wyspy Jersey, jeżdził czerwonym kabrio marki Cobraw stylu lat 40, czasami współpracował z policjantami z St. Malo.
kerakerolf pisze:23. „MUSHASI” –„ prod JAP. – 13 odc.
Serial był emitowany w soboty w programie 2 po 22.00. Opowiadał o losach samuraja ronina (bez pana) przemierzającego średniowieczna Japonie. Mnóstwo walk samurajskich.
Serial "Musashi - księga pięciu pierścieni" powstał na podstawie powieści sławnego w XVII-wiecznej Japonii mistrza walki na miecze, malarza i rzeźbiarza, Miyamoto Musashi, zatytułowanej "Człowiek pięciu pierścieni" i ma charakter autobiograficzny. W polskiej TV był emitowany w wieczornym cyklu "Literatura i Ekran", od czerwca do września 1985.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2008, o 19:39 przez Eryk75, łącznie zmieniany 1 raz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 lis 2008, o 20:23

Wiekszosc filmow pamietam.
Pamietam ze Posterunek przy Hill street leciaj juz jesiena 1984 . Kojarzy mi sie on z pobytem w szpitalu
A co do Bergeraca to bardzo milo go wspominam, tu jest czolowka
http://www.youtube.com/watch?v=jLL6ng9Q5J4

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 11 lis 2008, o 20:31

Ach, "Przemytnik" - mój ulubiony wówczas serial z superprzystojnym (jak mi się wtedy zdawało :grin: ) Oliverem Tobiasem - zawsze lubiłam takie filmy w stylu "Dicka Turpina" itp.
Tu jest czołówka:
http://pl.youtube.com/watch?v=G28N7_szP ... re=related
PS. On na pewno leciał po Teleranku? Bo mi się raczej kojarzy z popołudniem w tygodniu...

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 lis 2008, o 20:34

juka pisze:. On na pewno leciał po Teleranku? Bo mi się raczej kojarzy z popołudniem w tygodniu...
Po Teleranku

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 11 lis 2008, o 20:37

juka pisze:Ach, "Przemytnik" - mój ulubiony wówczas serial z superprzystojnym (jak mi się wtedy zdawało :grin: ) Oliverem Tobiasem - zawsze lubiłam takie filmy w stylu "Dicka Turpina" itp.
Tu jest czołówka:
http://pl.youtube.com/watch?v=G28N7_szP ... re=related
PS. On na pewno leciał po Teleranku? Bo mi się raczej kojarzy z popołudniem w tygodniu...
O matko!!! Juko i dopiero teraz mi to piszesz??? Jak mogłam nie skojarzyć! :evil:
Przecież w Oliverze Tobiasie, to się kochałam na zabój! :oops: :oops: :oops: :grin:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 11 lis 2008, o 20:41

Elle pisze:
juka pisze: O matko!!! Juko i dopiero teraz mi to piszesz??? Jak mogłam nie skojarzyć! :evil:
Przecież w Oliverze Tobiasie, to się kochałam na zabój! :oops: :oops: :oops: :grin:
Jak sądzę, nie Ty jedna :wink:. To było jeszcze przed epoka Robin Hoodów, prawda? :grin:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 11 lis 2008, o 20:49

Nie pamiętam, ale kochana jesteś, że przypomniałaś.
W Robinach jakoś się nie kochałam... :o Było tylu innych... :lol:

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 11 lis 2008, o 21:08

"Układ krążenia" widziałam przypadkiem przy okazji którejś z powtórek. Za filmy realizowane w ten sposó powinni karać śmiercią :twisted:
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 11 lis 2008, o 21:14

juka pisze:Ach, "Przemytnik" - mój ulubiony wówczas serial z superprzystojnym (jak mi się wtedy zdawało :grin: ) Oliverem Tobiasem - zawsze lubiłam takie filmy w stylu "Dicka Turpina" itp.
W "Przemytniku" grał też nieżyjący już Robert Addie odtwórca Guy'a Gisburne'a w "Robin Hoodzie".

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: juka » 11 lis 2008, o 22:58

kerakerolf pisze: 7. ,,Z BIEGIEM RZEKI” – prod. AUSTRAL – 7 odc
Coś więcej? Bo coś mi się kojarzy, ale nie bardzo wiem...
kerakerolf pisze: 13. „ZABÓJCA” - prod.POL – 3 odc.
Co to za film? W żadnej bazie go nie znalazłam.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: kerakerolf » 11 lis 2008, o 23:45

juka pisze:
kerakerolf pisze: 7. ,,Z BIEGIEM RZEKI” – prod. AUSTRAL – 7 odc
Coś więcej? Bo coś mi się kojarzy, ale nie bardzo wiem...

Też mi się nic nie kojarzy oprócz tytułu. Może komuś innemu sie coś przypomni?
kerakerolf pisze: 13. „ZABÓJCA” - prod.POL – 3 odc.
Co to za film? W żadnej bazie go nie znalazłam.
Początkowo myślałem, że to jakieś widowisko teatralne i dlatego nie ma go w bazach filmowych. Teraz myślę, że to nie był serial polski tylko być może francuski i musiałem pomylić sie przy pisaniu. Był chyba emitowany w czwartki po 20.00. Akcja toczyła sie chyba w sądzie. Jakiś znany starszy obrońca wybronił oskarżonego o morderstwo. Był z siebie bardzo zadowolony. Gdy wyszedł z sądu spotkał przypadkiem świadka, dzięki któremu zrozumiał, że wybronił prawdziwego zabójcę. Mogę się jednak mylić. :wink:

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 11 lis 2008, o 23:52

zawsze lubiłam takie filmy w stylu "Dicka Turpina" itp.

Dzięki za przypomnienie o ,,Dicku Tarpinie". Już prawie o nim zapomniałem.
Tu jest opening, ale pewnie już wszyscy widzieli.

http://pl.youtube.com/watch?v=n4d3RW488AQ

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: Dudzio » 12 lis 2008, o 02:03

A ten australijski serial "Z biegiem rzeki" to nie było o jakimś statku pływającym po rzece? Jego właścicielka była ładna, młoda dziewczyna. Ten statek się palił, czy tonął ale wszystko się dobrze skończyło. Wydaje mi się, ze oglądałem tak "piąte przez dziesiąte".
Ostatnio zmieniony 12 lis 2008, o 02:36 przez Dudzio, łącznie zmieniany 2 razy.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

ODPOWIEDZ