Czy ktoś pamięta...

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Pandemonium
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2004, o 08:47

Czy ktoś pamięta...

Post autor: Pandemonium » 23 sie 2004, o 08:54

taką dobranockę o wiewiórce, która wyrusza na poszukiwanie swoich rodziców (chyba wlasnie taki byl motyw przewodni) Bajka była w wersji niemieckiej chyba, bo jedyna rzecz jaka dobrze zapamietalem oprócz bohatera, to slowo... "bobistu" (prawdopodobnie "wo bist du" ale jako dzieciak nie znalem tego jezyka więc :-) )

Pacan
Posty: 28
Rejestracja: 9 wrz 2004, o 19:39

Post autor: Pacan » 9 wrz 2004, o 20:42

Czy ta bajka nie szła przypadkiem w sierpniu 1990 roku (codziennie), a od września do późnej jesieni w niedzielę jako dobranocka? Polski tytuł to "Wiewiórcze opowieści", niemiecki to chyba "Puschel, das Eichhorn" (Puszek).

Wiewiórka (a właściwie Wiewiór) na początku mieszka z ludźmi i jest wychowywana przez kotkę. Cudem uratowana z pożaru trafia do lasu pomiędzy dzikie wiewiórki, które traktują ją dość podejrzliwie. Puszek stopniowo zdobywa ich zaufanie. Na koniec się zakochuje.

Nie wiem czy chodzi ci o ten film, ale opis pasuje mi to do tej dobranocki.
Tak naprawdę to niczego nie zapominamy, tylko tracimy dostęp do naszych wspomnień.

Awatar użytkownika
anolta
Posty: 18
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 12:28
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: anolta » 23 wrz 2005, o 16:30

Czy chodzi Wam o to ?

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

zgadza się

Post autor: obreb » 7 lis 2005, o 10:23

Bajka to "Wiewiórcze opowieści", leciała w wakacje 1990 codziennie. Główny bohater to wiewiórka Puszek, a jeden z jej kamratów to Klei.

kasia_327
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2007, o 23:28
Kontakt:

Post autor: kasia_327 » 6 mar 2007, o 23:41

hej! już od długiego czasu męczą mnie wspomnienia Puszka, jak leciał to nie udało mi się obejrzeć ostatniej części i nadal mnie to męczy. Pamiętałam niestety tylko pare epizodów i oczywiście imię- Puszek. Postanowiłam poszukać w niecie i miałam szczęście, że google znalazły mi to forum. Wcześniej nie miałam pojęcia o istnieniu tak wspaniałej strony. I bardzo się cieszę, iż poznałam tytuł pierwszej bajki z dzieciństwa.

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 4 mar 2008, o 17:00

http://www.wmtsound.net/wmtsound/mp3/puschel.mp3 <- stąd można ściągnąć piosenkę z Puszka w formacie mp3. Miłego słuchania :)
Mishilanu kuni no tripper...

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 23 sty 2009, o 19:21

Nie wiem czemu, ale prawie nie pamiętam tej bajki. Jak przez mgłę kojarzy mi się ta wiewiórka. W późnojesienne niedziele w 1990r nie mogła lecieć jako wieczorynka, bo na bank wówczas leciała 'Brygada RR" z Chipem i Dale'm, w piątek albo sobotę zaś 'Cudowna Podróż". W wakacje 90r nie wiem o jakiej porze leciała, ale może w takich godzinach, że akurat nie oglądałem, dlatego nie bardzo pamiętam. . Raczej nie jako wieczorynka, bo kojarzę, że codziennie była inna.

ODPOWIEDZ