Moje pierwsze dobranocki

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Viperaberus
Posty: 5
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 22:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Viperaberus » 5 wrz 2004, o 22:50

Monty pisze:"Zaczarowany ogród" o którym pisałem już w wontku "Wasze propozycje - co jeszcze powinno się znaleźć na stronie" to chyba najdawniejszy "record" o dobranocce jaki mam w głowie.
PAMIĘTACIE JĄ???
Czy tam była piosenka " Ogrodnik ciepłem mądrych rąk, grzał każdy listek każdy pąk. Wdzięczne kwiaty słały mu uśmiechy pełne barw. Wiedzieć chcesz co szpepce kwiatu kwiat, słuchaj moich ballad kolorowych. Wejdz w zaczarowany ogrodu świat. To dla ciebie ta baśń". :?:
"Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie jest pożądane, bo zwiewa czapkę"

Monty
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2004, o 10:48
Lokalizacja: no skądże znowu!?

Post autor: Monty » 8 wrz 2004, o 19:29

Jasne że tak!
To właśnie ten film!
Właściwie to pamiętam z tej bajki niewiele więcej ponad tą piosenkę ;-)

Awatar użytkownika
Viperaberus
Posty: 5
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 22:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Viperaberus » 8 wrz 2004, o 21:49

Niestety ja też :cry: Ale wiem, że było tam dwoje dzieci - Pola(?) i Piotr. "Mała Pola, dzielny Piotr od lat razem z nim (z ogrodnikiem rzecz jasna) troszczyli sie by miał co pić każdy kwiat" :mrgreen:
"Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie jest pożądane, bo zwiewa czapkę"

aguś
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2004, o 16:22

Post autor: aguś » 13 lis 2004, o 16:30

A kto z was pamięta taką dobranockę "Klub chrup-chrup"? Chyba krótko leciała, ale zapadła mi w pamięć. Bohaterami były jarzyny :-D fabuły nie pamiętam, tylko piosenkę : "Nasz klub chrup-chrup oświadcza, że nasz klub chrup-chrup ubóstwia wieś. Nasz klub chrup-chrup chce mieszkać gdzieś hen, za lasem. Zgadza się z ideą tą groch, cebula oraz por..." itp

Awatar użytkownika
Viperaberus
Posty: 5
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 22:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Viperaberus » 13 lis 2004, o 18:24

Niestety nie pamiętam takiej bajki. Ale ciągle po głowie chodzi mi bajka o dwóch cwanych niedzwiadkach/chyba/. Które bardzo ładnie się do siebie zwracały- per pan:-)) Pamiętam szczególnie odcinek o wielorybie /chyba/ szukającym swojego synka i wołającego "Artuuuuuuuurku, Artuuuuuuur". Tytułu nie pamiętam niestety.
"Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie jest pożądane, bo zwiewa czapkę"

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 24 gru 2004, o 22:01

A mnie w pamieci utkwila bajka " Miedzy nami jaskiniowcami " , teraz mozna obejrzec ich na Cartoon ale w innym dabingu i to juz ie to samo

subik
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2005, o 22:33

Post autor: subik » 1 lis 2005, o 23:03

ja w sumie pamietam ze w dziecinstwie duzo bajek ogladalem smerfy, gumisie itp ale najbardziej podobaly mi sie KACZE OPOWIESCI, jak ostatnio dorwalem jeden odcinek i uslyszalem to intro ... to samo co w dziecinstwie to az mi sie lezka w oczu zakrecila :P najgorsze bo nikt tego nie ma :( nieliczni szczesliwcy na vhs ale sie nie podziela :(
------

Kacze Opowiesci - co za duzo to nie zloto do sciagniecia z www.subik.30.pl

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 9 lut 2006, o 18:57

Moja pamięc raczej nie siięga tak głęboko zęby pamiętac Jacka i Agatkę. Zresztą w ramach jakiegos jubileuszu TVP (chyba 50lecie tv) pokazywali i wydało mi się to b.jednak już "nie na dzisiejsze czasy", ale przeciez jest wielu których ze względu na sentyment nadal to kręci. Tak jak mnie, kawał chłopa nadal ciekawi Pszczółka Maja i z wypiekami na twarzy oglądam. Zresztą moi znajomi w okolicach 30stki też oglądają.))) Ale kreskówki które pamiętam z najwcześniejszego dzieciństwa to przypomina mi się FILEMON, Załoga G., a przede wszystkim pokazywany w niedzielne popołudnia SINDBAD. Na płytach pojawił sie wlaśnie ten nasz stary SINDBAD i liczyłem że będzie tam tez ta piosenka w tym wykonaniu które pamiętam. Niestety, tam jest jakies unowoczześnione wykonanie(((

[ Add: 2006-02-09, 18:58 ]
Moja pamięc raczej nie siięga tak głęboko zęby pamiętac Jacka i Agatkę. Zresztą w ramach jakiegos jubileuszu TVP (chyba 50lecie tv) pokazywali i wydało mi się to b.jednak już "nie na dzisiejsze czasy", ale przeciez jest wielu których ze względu na sentyment nadal to kręci. Tak jak mnie, kawał chłopa nadal ciekawi Pszczółka Maja i z wypiekami na twarzy oglądam. Zresztą moi znajomi w okolicach 30stki też oglądają.))) Ale kreskówki które pamiętam z najwcześniejszego dzieciństwa to przypomina mi się FILEMON, Załoga G., a przede wszystkim pokazywany w niedzielne popołudnia SINDBAD. Na płytach pojawił sie wlaśnie ten nasz stary SINDBAD i liczyłem że będzie tam tez ta piosenka w tym wykonaniu które pamiętam. Niestety, tam jest jakies unowoczześnione wykonanie(((

Ardi76
Posty: 54
Rejestracja: 15 gru 2006, o 00:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Ardi76 » 16 gru 2006, o 23:07

A propos cyklu Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda, to w endingu po konkretnych odcinkach, podczas napisów końcowych Donald strzela z procy do balonów.Z jednego z nich spada na niego rak :D
Opening tego cyklu(nie cały?)
http://rapidshare.com/files/7781426/MIK ... 3.mp3.html
Wszystko pozostanie aż po kres w naszej pamięci...

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 17 gru 2006, o 18:47

Moje pierwsze dobranocki?...
"Pani Łyżeczka"
"Tao Tao niedźwiadek panda"...

Jak przypomnę sobie więcej to napiszę.
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 17 gru 2006, o 21:38

Odkryta niedawno Mio i Mao, Zwierzyniec (jesli mozna określić go jako bajkę), Bajki japońskie, Pszczółka maja, no i oczywiście Załga G, Biały Delfin UM - to pierwsze które pamientam.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 18 gru 2006, o 08:30

Ten ending z balonem i rakiem w Kaczorze donaldzie był nadawany podczas bloku tych kreskówek w teleranku w ok. 1988-9 r.

Awatar użytkownika
the_saint
Posty: 47
Rejestracja: 25 lis 2006, o 12:36

Post autor: the_saint » 18 gru 2006, o 20:26

Ja natomiast pamiętam Wuzzle, ale nie pamiętam kiedy dokładnie leciały.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 19 gru 2006, o 08:35

O wuzzlach jest gdzieś tutaj osobny post, a leciały w ok. 1988 r. w niedzielne wieczorynki.

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 19 gru 2006, o 17:26

Na pewno 1988?
Dam głowę,że widziałam,a jestem rocznik 1990.
Mishilanu kuni no tripper...

ODPOWIEDZ