POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 24 gru 2015, o 09:00

Przypomniał mi się pewien program dla dzieci w stylu "Kulfon i Monika", ale wydaje mi się, że pochodzi z nieco późniejszego okresu (co najmniej 1999-2002). Niewiele z niego pamiętam, ale na pewno występowali tam ludzie i pacynki. Mógł być też zegar. Jedynym pewnym elementem jest pluszowy kot (pacynka) w kolorze pomiędzy brązem a szarością. Mam go przed oczami, a za nic nie mogę przypomnieć sobie tytułu (choć w tytule mogło być słowo "zegar" ???)...

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 24 gru 2015, o 10:27

Program dla dzieci z pacynkami-kotami i zegarem w tytule? To pewnie był Budzik...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 24 gru 2015, o 14:27

Doctor_Who, dziękuję za odpowiedź. Na innym forum też mi ktoś to samo odpowiedział. Na 98 % jest to właśnie to, czego szukam - budzik pomylił mi się z zegarem, więc tytuł się w zupełności zgadza. :)

Nie wiedzieć jednak czemu uparcie zdawało mi się, że jeden z kotów miał na imię Maurycy, a z opisu programu wcale to nie wynika. Na dodatek, byłem niemal pewny, że był tam również pies, ale to już chyba sam sobie dopowiedziałem. Te dwa koty są na pewno tymi, które zapamiętałem. Niemniej jednak, program wydawał mi się starszy niż od 2001 w górę. Wspomnienia bywają dziwne. :wink:
Sławomir pisze:Akcja rozgrywa się najprawdopodobniej na Dzikim Zachodzie. Na wzgórzu dobrze widocznym w okolicy znajduje się duża skała o charakterystycznym kształcie tak jakby młotka z okrągłą dziurą pośrodku.
Może być "Montezuma's Lost Gold" (1978) albo "The Kentuckian" (1955).

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 28 gru 2015, o 16:47

Pomocy co to za film
Tytuł z youtube nic nie wnosi

https://www.youtube.com/watch?v=2dHkzMS ... .be&t=1698

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 28 gru 2015, o 19:23

Marecki384 pisze:Pomocy co to za film
Tytuł z youtube nic nie wnosi

https://www.youtube.com/watch?v=2dHkzMS ... .be&t=1698
Trzeci odcinek piątego sezonu CBS Schoolbreak Special.
(każdy odcinek to samodzielna opowieść, jak np. w ''Alfred Hitchcock przedstawia'', z tym, że to kino raczej familijno-nastolatkowe). Nie mam pojęcia kiedy miałoby to u nas lecieć i pod jakim tytułem.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Sławomir » 28 gru 2015, o 20:38

wositelec pisze: Nie wiedzieć jednak czemu uparcie zdawało mi się, że jeden z kotów miał na imię Maurycy, a z opisu programu wcale to nie wynika. Na dodatek, byłem niemal pewny, że był tam również pies, ale to już chyba sam sobie dopowiedziałem.
Kot o imieniu Maurycy był w serialu animowanym "Wunschpunsch", więc może stąd ta pomyłka. Tyle że jego partnerem nie był pies ale jakiś kruk czy coś podobnego.
wositelec pisze: Może być "Montezuma's Lost Gold" (1978) albo "The Kentuckian" (1955).
Całkiem możliwe, że to właśnie "The Kentuckian" (polski tytuł to "Traper z Kentucky"). Jak na razie nie udało mi się upewnić, ale po Nowym Roku obejrzę ten film i będę wiedział (chyba, że to nie to). Natomiast o filmie "Montezuma's Lost Gold" jest bardzo mało informacji i to nie tylko po polsku, lecz i po angielsku. Jednak choć słabo pamiętam film, to miał on klimat westernu (chociażby ze względu na pokazywane krajobrazy), więc z tych dwóch stawiałbym na "Trapera z Kentucky". :)

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 28 gru 2015, o 22:21

Doctor_Who pisze:
Marecki384 pisze:Pomocy co to za film
Tytuł z youtube nic nie wnosi

https://www.youtube.com/watch?v=2dHkzMS ... .be&t=1698
Trzeci odcinek piątego sezonu CBS Schoolbreak Special.
(każdy odcinek to samodzielna opowieść, jak np. w ''Alfred Hitchcock przedstawia'', z tym, że to kino raczej familijno-nastolatkowe). Nie mam pojęcia kiedy miałoby to u nas lecieć i pod jakim tytułem.
Wiesz juz ktoś inny mi przypomniał
TVP wówczas oszczędzała puszczała pojedyńcze odcinki były też filmy telewizyjne ( bo tanie )
Ale dzisiaj te filmy stały się w Polsce klasyką np Wiem że na imię mam Steven

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 29 gru 2015, o 16:20

wositelec pisze:Jest to bajka animowana o kondorku i jego matce. Pamiętam, że mały kondorek (który niedawno wykluł się z jaja) jest obiektem zainteresowań pewnego kota
Trochę daleki strzał, ale może to był odcinek ''Crash Condor'' z serii ''Szczenięce lata Toma i Jerry’ego'':

https://www.youtube.com/watch?v=hdj45Q4A4_4

Albo któryś z odcinków Looney Tunes z Beaky Buzzardem?
Marecki384 pisze:TVP wówczas oszczędzała puszczała pojedyńcze odcinki były też filmy telewizyjne ( bo tanie )
Ale dzisiaj te filmy stały się w Polsce klasyką
Zastanawiam się, czy film, którego poszukiwałem nie mógł być też z tej, lub podobnej serii, myślałem wcześniej, że to był ''Walt Disney przedstawia'', ale może nie. Przypominam:

(...) film (...) gdzie był chłopak, chyba w jakimś ośrodku czy coś (nie pamiętam czy coś z nim było nie tak, czy wykonywał tam jakieś prace społeczne) i wielki Indianin (chyba) niemowa, trochę jak z "Lotu nad kukułczym gniazdem" (a może to przez "Lot'' mi się nasunęło skojarzenie z Indianinem). Potem ten niby-Indianin nagle się odzywa do niego. Chyba jakąś misję mu dał. Nie pamiętam co konkretnie, ale chyba pomagali razem jakimś ludziom? Potem się okazało, że chyba ten chłopak uderzył się w głowę, a to wszystko mu się śniło jak był nieprzytomny, nie mógł w to uwierzyć, mówił "przecież on umie mówić, wodzu, powiedz im" czy coś takiego. Tylko taki charakterystyczny motyw kojarzę.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 31 gru 2015, o 14:22

12) To ekstremalnie trudne pytanie. Kilka lat temu (2-3 lata wstecz) usłyszałem w radiu piosenkę. Śpiewa ją mężczyzna i brzmi to jak nieco kabaretowy utwór. Były tam słowa w stylu "Słowacki nie był ze Słowacji" oraz "polka wcale nie jest polska, bo to przecież czeski taniec". Niestety nie jestem do końca pewny brzmienia tych zdań, gdyż słyszałem to jedynie jeden raz, niestety. W dodatku miałem wrażenie, że słuchałem jakąś niecałą minutę tej piosenki (a zatem nie od początku). Brzmiało to jak Stan Tutaj albo Kazik Staszewski, ale niczego nie chcę sugerować, piosenkarze czy artyści kabaretowi potrafią zmieniać głos.
Wygląda na to, że znalazłem. Ktoś mi podał tytuł i jest to utwór "Skąd jest polka" Jacka Wójcickiego. Niebywałe. :-)
Doctor_Who pisze:
wositelec pisze:Jest to bajka animowana o kondorku i jego matce. Pamiętam, że mały kondorek (który niedawno wykluł się z jaja) jest obiektem zainteresowań pewnego kota
Trochę daleki strzał, ale może to był odcinek ''Crash Condor'' z serii ''Szczenięce lata Toma i Jerry’ego'':

https://www.youtube.com/watch?v=hdj45Q4A4_4

Albo któryś z odcinków Looney Tunes z Beaky Buzzardem?
Dzięki, chociaż nie jestem pewny. Ale faktycznie nic bardziej podobnego nie udało mi się znaleźć. Popytam jeszcze kogoś, może pamiętają więcej szczegółów.

izamancer
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, o 15:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: izamancer » 31 gru 2015, o 15:22

Witam, była taki film dla dzieci o tematyce świątecznej, gdzie akcja działa się wśród zabawek. Chyba tygrysek, podarowany dziecku na ostatnią gwiazdkę był przekonany, że zostanie podarowany jeszcze raz na obecne święta.
Tytułu nie pamiętam wcale, pamiętam natomiast, że bajka była z dubbingiem.
To co, pomożecie? :)

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 31 gru 2015, o 15:40

"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

izamancer
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, o 15:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: izamancer » 3 sty 2016, o 19:41

Bardzo, bardzo dziękuję :).

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 3 sty 2016, o 22:24

Szuka czechosłowackiego filmu lub serialu
Gosposia- robot jest u jednej rodziny

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 4 sty 2016, o 09:13

Może chodzi o "Elektroniczne babcie" albo "Babcie ładować dokładnie"?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 4 sty 2016, o 10:15

Tak to to :)
Już wczoraj znalazłem

ODPOWIEDZ