POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 4 sty 2016, o 16:57

TRADYCYJNIE, Z NOWYM ROKIEM PONAWIAM LISTĘ RZECZY, KTÓRYCH POSZUKUJĘ. MOŻE CUD SIĘ STANIE ;):

------------

1. Książka (tytuł, autor), w której występował magik, ptak (kos bodajże, albo szpak) oraz dwa duchy - Warchoł i Animus (imiona mogłem przekręcić). Kołacze mi się jeszcze, że akcja mogła się kręcić wokół jakiegoś pociągu, ale za to już głowy nie dam. Ten Animus był chudy i miał długi nos. Jak zaczął się materializować (przez sporą część książki duchy były niewidzialne) to właśnie od czubka nosa. Dodam tylko, że to nie był na pewno Karampuk (magik co prawda jest, ale nic więcej się nie zgadza).

2. Komiks (tytuł, autor), PODEJRZEWAM, że polski ale równie dobrze mógł być przetłumaczony z robotem, który o ile dobrze pamiętam miał ręce przypominające wtyczki do kontaktów (w sumie równie dobrze te ręce mogły przypominać magnesy, ale jednak wydaje mi się, że bardziej wtyczki)? Te ręce mu chyba się wydłużały, taki charakterystyczny szczegół zapamiętałem, był u mnie w szkolnej świetlicy w stanie pożałowania godnym, bez okładki więc nigdy nie dowiedziałem się jak się nazywało to dzieło...

3. Seria bajek do wyświetlania na projektor o (chyba) zabawkowym pociągu, którym zabawki gdzieś tam jechały? Były tam takie postacie jak Maszynista, Zawiadowca, czy Konduktor... Była to opowieść w kilku częściach, niestety nie miałem wszystkich i do dziś nie wiem jak to się skończyło.

4. Tytuł teatru tv, możliwe, że z serii scena młodego widza (wydaje mi się, że był to teatr tv, choć równie dobrze mógł to być film, nawet nie polski), gdzie bohater wykluwał się na początku z ogromnego jajka? To nie był ''Czupurek'', bo ''Czupurka'' kojarzę dość dobrze. Pamiętam, że w tym spektaklu akcja mogła obracać się wokół poszukiwania pępka świata i to był jakiś korek w ziemi, który wyciągnięto (nie jestem pewny, może myli mi się z innym filmem).

5. Film świąteczny, leciał na początku lat 90. lub pod koniec 80. w okresie gwiazdkowym, dotyczył św. Mikołaja i pamiętam, że występował w nim przerośnięty elf. To nie był polski spektakl o największym z krasnali ze Zborowskim (ani oczywiście komedia ''Elf'' z 2003 roku), tamten przypominał posturą i fryzurą raczej Hagrida lub Małego Johna :D. Pamiętam scenę gdzie szli przez jakieś śniegi i skaturlali się z górki. Ktoś coś kojarzy?

6. Ktoś wie może gdzie można znaleźć piosenką (chyba pana Kociniaka) "Ja jestem chory na telewizory'' z filmu ''Smacznego, telewizorku"? W filmie ta piosenka jest, ale zagłuszana warkotem silnika samolotu dziadka, była może gdzieś wydana na kasecie itp?

7. Gdzieś w latach 90. krążyła plotka o rzekomo świetnej, fantastycznej, tajemniczej rzadkiej książce, która jakoby miała krążyć po całej Polsce tylko w wersji maszynopisowej, powielanej metodą samizdatową na ksero. Dzieło owo miało nosić tytuł coś w rodzaju ''Bowinna'' (cytuję z pamięci i ze słuchu, proszę się nie sugerować za bardzo) i o ile mnie pamięć nie zawodzi traktowało o wątkach z królem Arturem. Słyszał ktoś o tej książce, czy może to tylko legenda miejska?

8. Seria krótkich bajek. Bohaterami były postacie namalowane... no właśnie nie pamiętam na czym. Ale na pewno były to jakieś akcesoria kuchenne. Może słoiki, butelki, może jakieś solniczki (nie jestem pewny, ale chyba te naczynia były szklane). Wic polegał na tym, że te naczynia, zdaje mi się były prawdziwe, a postacie rysunkowe! I jak postać chciała gdzieś przejść, to chyba tak ''pchała'' od środka ten swój ''słoik''...

9. Tytuł serialu z gatunku zdaje mi się właśnie latynoskich oper mydlanych, gdzie występował motyw wycięcia inicjału na twarzy, zdaje się była to litera ''R'', której nóżka nie została dokończona i wyszło ''P'' i facet przed śmiercią (?) prosił kogoś żeby dokończył mu tę literę? A i jeszcze zdaje mi się, że mogła tam występować postać księdza lub zakonnika, albo kogoś, kto się za księdza podawał, ale nie jestem pewny, może myli mi się z innym filmem lub tasiemcem.

10. Film. Wynalazca obmyśla tkaninę, która się nie rwie i nie brudzi, tysiące praczek i krawców jest solidnie wkurzonych, bo straci pracę, chyba go ścigają, chcą zlinczować. Na koniec okazuje się, że ten materiał wcale nie był taki wytrzymały jak miał być.

11. Film czarno-biały (a może mieliśmy jeszcze czarno-biały tv). Widziałem tylko jedną scenę jako dzieciak i zrobiła na mnie przerażające wrażenie, okręt podwodny się zanurza, jeden marynarz zostaje na górze bo schodząc zaczepił się chyba o coś nogami (możliwe, że schodził po jakimś maszcie czy antenie w takiej jakby uprzęży) i utknął. Został sam, nikt mu nie może pomóc. WYDAJE MI SIĘ, że chodziło o okręt podwodny. Mógł być to równie dobrze statek trafiony torpedą, który tonął i sytuacja taka sama jak wyżej.

12. Kojarzy mi się jakaś baśń filmowa, może wg braci Grimm, ale w takim razie to byłaby dość swobodna wariacja na temat. Był dwór królewski, król i królowa jak to w bajkach ale pojawiał się też helikopter (!). W tle przewijały się - pamiętam - jakieś postacie z niebieskimi twarzami. Nie wydaje mi się, że to ''Arabela''. Ktoś wie,co to mogło być?

Szukam też dwóch horrorów sf z "dzikich" czasów wypożyczalni VHS. Całkiem możliwe, że to były pirackie tłumaczenia, więc oryginalne tytuły były zapewne zupełnie inne (czasami cwaniacy zresztą wciskali mniej znane filmy pod tytułami hitów):

13. Film, który na kasetach miał tytuł podobny do filmu "Coś". Dwóch astronautów znajduje zahibernowaną obcą istotę w kapsule. Patrzą się na mordę i jeden z nich mówi ''nie mieli tam raczej konkursów piękności". Jeden z nich siada na kapsule a drugi robi mu zdjęcie. W tym czasie z kapsuły coś wypływa, ale oni nie zauważają. Tamten dostaje jakichś drgawek, bo to coś z kapsuły go dopadło.

14. Film, który na kasetach miał tytuł podobny do filmu "Głębia". Chyba jakieś podwodne jaskinie i coś co mutuje organizmy. Grupa schodzi tam, żeby to zbadać. Po drodze ekipa się wykrusza, bo stwory ich atakują. Na koniec znajdują to ustrojstwo, jakiś generator czy reaktor może i wokół niego okrągłe jaja. Rozbijają jedno, patrzą na to co w środku (taki różowy jakby płód) i jeden z nich mówi "Ten stwór to prawie człowiek". Chyba wysadzają wszystko w cholerę.

15. Szukam piosenki o J-23. W teledysku były pokazane kadry komiksowe, ale oryginalne teksty w dymkach były zastąpione słowami piosenki.
Oczywiście były to kadry z komików o Klossie, ale też i zachodnich superbohaterach. Piosenka miała - chyba - ukazać wyższość naszego rodzimego bohatera nad amerykańskimi herosami w rajtuzach ;).

Słowa jednej ze zwrotek odtworzone niedokładnie ze słuchu i pamięci:

Jedni mają Supermena (?)
Batman ze złem walczy wszelkim
Człowiek-pająk pajęczynę nosi
Tam gdzie ludzie noszą szelki


I jeszcze jeden:

James Bond, Agent nr 007
ma najlepszy ekwipunek
Ty masz Klossa, Kapitana
co przybędzie na ratunek....


Kto to śpiewał, jaki był tytuł tej piosenki??
Przeleciałem chyba wszystkie piosenki o Klossie od disco-polowego "J-23" Amadeo do jarocinowej ''Pieśni o bohaterze" i nic.

16. Film być może z serii ''Walt Disney przedstawia'', ale mogę się mylić. Był tam chłopak, akcja działa się chyba w jakimś ośrodku czy coś (nie pamiętam czy coś z nim było nie tak, czy wykonywał tam jakieś prace społeczne) i wielki Indianin (chyba) niemowa, trochę jak z "Lotu nad kukułczym gniazdem" (a może to przez "Lot'' mi się nasunęło skojarzenie z Indianinem). Potem ten niby-Indianin nagle się odzywa do niego. Chyba jakąś misję mu dał. Nie pamiętam co konkretnie, ale chyba pomagali razem jakimś ludziom? Potem się okazało, że chyba ten chłopak uderzył się w głowę, a to wszystko mu się śniło jak był nieprzytomny, nie mógł w to uwierzyć, mówił "przecież on umie mówić, wodzu, powiedz im" czy coś takiego. Tylko taki charakterystyczny motyw kojarzę.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 4 sty 2016, o 21:40

Ja mam pytanie
Cholerka nie kojaże czy to było w Rumburaku czy Arabeli
Facet szukał hasła komputer wypluwał całe tony papieru na rządanie
Ororoch Orebuch pogda się zmieniała czy coś

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 4 sty 2016, o 22:51

To Rumburak był, cały film jest na YT ale po czesku:

https://www.youtube.com/watch?v=Tgd18-BR32A

Scena z komputerem wypluwającym papier gdzieś około 26 minuty i 30 sekund.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 4 sty 2016, o 22:56

Dzięki bardzo

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 5 sty 2016, o 22:55

Doctor_Who pisze:3. Seria bajek do wyświetlania na projektor o (chyba) zabawkowym pociągu, którym zabawki gdzieś tam jechały? Były tam takie postacie jak Maszynista, Zawiadowca, czy Konduktor... Była to opowieść w kilku częściach, niestety nie miałem wszystkich i do dziś nie wiem jak to się skończyło.

4. Tytuł teatru tv, możliwe, że z serii scena młodego widza (wydaje mi się, że był to teatr tv, choć równie dobrze mógł to być film, nawet nie polski), gdzie bohater wykluwał się na początku z ogromnego jajka? To nie był ''Czupurek'', bo ''Czupurka'' kojarzę dość dobrze. Pamiętam, że w tym spektaklu akcja mogła obracać się wokół poszukiwania pępka świata i to był jakiś korek w ziemi, który wyciągnięto (nie jestem pewny, może myli mi się z innym filmem).
3) A to nie jest "Thomas & Friends" ? Ale to chyba byłoby zbyt proste.

4) Początek kojarzy mi się z chińską opowieścią pt "Pan-Ku, twórca kosmosu", która znajdowała się w jakimś podręczniku. Niestety nie mam pomysłu jaki mógł być tytuł spektaklu, ale podejrzewam, że oparli go właśnie na tej przypowieści. Baśń można znaleźć w "Mitologii chińskiej" Mieczysława Jerzego Kunstlera (generalnie to znany polski sinolog). Pan-Ku (lub Pangu, zależy od transkrypcji) wykluł się na początku z ogromnego jaja, było też coś o pępku świata, ale pamiętam jak przez mgłę.

Ja z kolei szukam dwóch kolejnych tytułów (to jakieś seriale) - oba z lat 90. :

A) W ciemną noc idzie w kierunku gościa czarna pantera. Facet jest przerażony. W pewnym momencie podchodzi do niego już bardzo blisko, a on woła: "Wybacz mi, bo zgrzeszyłem!", później powtarza raz jeszcze: "Wybacz mi, bo zgrzeszyłem!". Wtedy pantera daje mu spokój. Narrator czyta na koniec odcinka: "Najważniejsza jest pokora". Jestem pewny, że to leciało na RTL7 przed serialem "Czy boisz się ciemności".

B) Szukam filmu/odcinka serialu o więzieniu. Zaczyna się od tego, że dwóch facetów znajduje się w brutalnym areszcie. Okrutny klawisz więzienny mówi do jednego z nich: "Ty możesz wracać do domu, jesteś wolny", więc ten (prawdopodobnie był to wysoki blondyn) odchodzi. Wtedy strażnik zdradziecko strzela mu w plecy. Mówi wtedy do drugiego więźnia (chyba nawet pochylającego się nad zwłokami kolegi): "Ty się pomęczysz".

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 6 sty 2016, o 10:17

3) A to nie jest "Thomas & Friends" ? Ale to chyba byłoby zbyt proste.

4) Początek kojarzy mi się z chińską opowieścią pt "Pan-Ku, twórca kosmosu", która znajdowała się w jakimś podręczniku. Niestety nie mam pomysłu jaki mógł być tytuł spektaklu, ale podejrzewam, że oparli go właśnie na tej przypowieści. Baśń można znaleźć w "Mitologii chińskiej" Mieczysława Jerzego Kunstlera (generalnie to znany polski sinolog). Pan-Ku (lub Pangu, zależy od transkrypcji) wykluł się na początku z ogromnego jaja, było też coś o pępku świata, ale pamiętam jak przez mgłę.
Na pewno nie jest to Tomek. To była seria filmów na rzutniki. Postacie były rysowane, nie kukiełkowe. Napisałem ''zabawkowym'', bo właśnie z fabuły wynikało, że pociągiem jechały zabawki. I co najważniejsze nie przypominam sobie, żeby sama lokomotywa też była ożywiona. Zresztą w latach 80., czasie popularności projektorów, Tomek chyba nie był jeszcze nad Wisłą znany.
Pan-Ku to może być dobry trop. Wydaje mi się, że to był polski film/spektakl, ale po latach mogę się mylić. Postaram się poszukać czegoś w tym kierunku.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 6 sty 2016, o 17:20

Na forum innego portalu gdzie ktoś wrzucił stare polskie skarby jak ''Towarzystwo Pana Brzechwy'', ''Czupurek'', ''Kopciuszek'' czy ''Marysia i krasnoludki'', ktoś inny poprosił o wrzucenie ''filmu o Panku'', więc to może być to.
Niestety, wygląda na to, że to ślepa uliczka, bo nawet gdyby udało się ustalić tytuł, to prawdopodobnie ten program i tak zbiera od lat kurz w jakiejś piwnicy na Woronicza. A podobno w erze cyfrowej TVP miała wygrzebać stare spektakle z archiwum i co!? :cry: :evil:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 6 sty 2016, o 19:10

Nie mam pojęcia, tutaj jest to opowiadanie :
http://zadane.pl/zadanie/2210477

Ktoś mógł zrobić mało znany, nawet dość amatorski spektakl, ale nawet na filmpolski.pl nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 7 sty 2016, o 12:22

5) To może być "It Nearly Wasn't Christmas" (1989). Występuje tam jakiś przerośnięty elf.

Obrazek

12) Możliwe, że "Księżniczka w oślej skórze" (1970), jest tam jakiś helikopter.

Obrazek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 7 sty 2016, o 12:34

wositelec pisze:Ktoś mógł zrobić mało znany, nawet dość amatorski spektakl
Zastanawiam się jak bym to odebrał po latach... Może okazałoby się, że to wcale nie było takie wielkie dzieło ale cóż, czasem wspomnienie z dzieciństwa jest warte zachodu... Chciałbym to jeszcze raz w moim życiu zobaczyć. W każdym razie jestem na 70-80% pewien, że to był polski spektakl TV (raczej zapamiętałbym, gdyby tam występowali jacyś Azjaci ;)).
wositelec pisze:Nr 5 to może być ten : "It Nearly Wasn't Christmas" (1989). Występuje tam jakiś przerośnięty elf.
Czyli Niezwykła podroż świętego Mikołaja - przeleciałem sobie parę scen na YT i tak, to może być to! Dzięki!
wositelec pisze:12) Możliwe, że "Księżniczka w oślej skórze" (1970), jest tam jakiś helikopter.
Ponownie dziękuję! :D
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 7 sty 2016, o 16:14

Przypomina mi się jakiś spektakl świąteczny chyba teatru telewizji, w każdym razie na pewno nie dla dzieci. Oglądałem go chyba w okolicy świąt 1988 i kojarzę scene jak rodzina siedzi przy stole wigilijnym i nagle jeden z bohaterów - grający zdaje się głowę rodziny - strasznie się rozzłościł i chwycił niewielką choinkę, która cisnął o podłogę. Możliwe, że rozwalał też inne rzeczy. Być może powiedział coś w stylu "Świąt nie będzie", ale głowy nie dam. Wydaje mi się, że postać tą mógł grać Mieczysław Czechowicz, albo aktor podobny do niego. Chyba także w spektaklu pojawił się Artur Barciś, ale nie mam pewności, albo myli mi się z innym spektaklem, w którym grał Barciś, którego kojarzyłem dobrze z powodu występów w Pankracym.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 7 sty 2016, o 18:51

Fajnie, że mogłem choć trochę pomóc.
Nr 14 - nie oglądałem, ale chcę się upewnić. To nie było polskie ? "Klątwa z doliny węży" ?

***edycja***
Nr 13 - może być wymieniony w temacie na Filmwebie ?
http://www.filmweb.pl/film/Coś-1982-471 ... ing,862482
Jest tam sporo tytułów podobnych do "Coś". Nie jestem fanem horrorów, więc nie kojarzę.
Ostatnio zmieniony 7 sty 2016, o 20:00 przez wositelec, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 7 sty 2016, o 19:47

Nie. ''Klątwę...'' sobie oglądałem parę miesięcy temu :D.
Tamten był zagraniczny i na bank akcja działa się na głębokościach.

To nie były również następujące filmy:
Głębia (1977), Humanoidy z głębin (1980), Shock Waves (1977), Lewiatan (1989).

Za to czystym przypadkiem, przeglądając YT w poszukiwaniu tamtego filmu, znalazłem dziś ten pierwszy horror, z astronautami - Creature z 1985 :

https://www.youtube.com/watch?v=1ig0dmBNnHg

EDIT:

Ludzie! Mam! Tamten podwodny film to Szczelina z 1990!

https://www.youtube.com/watch?v=Aazy9Mv82N8
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 7 sty 2016, o 20:02

To ważne że się znalazło. Akurat na horrorach i SF słabo się znam, bo ich po prostu nie oglądam, choć interesuję się naprawdę różnorodnym gatunkowo kinem. :)

Jakby Ci się udało rozpracować coś z mojej listy, to byłoby super. Też ciężko znaleźć niektóre z moich zapytań, tak szczerze mówiąc. :wink:

***edycja***
Swoją drogą, ciekawie brzmi ten twój opis z komiksem o robocie - coś jakbym podobnego widział wieku temu na szkolnej świetlicy, ale za nic nie skojarzę. A co do numeru 8 - to była seria polska czy zagraniczna ? Jedyne postacie ze słoikami (a raczej w słoikach) jakie kojarzę, to Konfiturki z bajki "Miki Mol i Straszne Płaszczydło", ale to już raczej zbyt nowe i nie pasuje do opisu.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 7 sty 2016, o 20:15

wositelec pisze:To ważne że się znalazło. Akurat na horrorach i SF słabo się znam, bo ich po prostu nie oglądam, choć interesuję się naprawdę różnorodnym gatunkowo kinem.
Ja nałogowo pochłaniałem najgorsze kiczowate horrory jakieś 20 lat temu, w erze kaset VHS. Dzisiaj mi trochę przeszło :D.
Swoją drogą, ciekawie brzmi ten twój opis z komiksem o robocie - coś jakbym podobnego widział wieku temu na szkolnej świetlicy
Ja właśnie też w świetlicy go widziałem, ciekawy przypadek ;).
A co do numeru 8 - to była seria polska czy zagraniczna ? Jedyne postacie ze słoikami (a raczej w słoikach) jakie kojarzę, to Konfiturki z bajki "Miki Mol i Straszne Płaszczydło"
Kurde, nie jestem pewien czy ona nawet mówiona była.
To mogła być seria jakichś krótkich przerywników, czy coś takiego. ''Miki'' był cały animowany, więc odpada.

Ale jakby ktoś znalazł tytuł bajki książkowej o magiku i duchach, to byłoby super!
Jakby Ci się udało rozpracować coś z mojej listy, to byłoby super.
Jak tylko na coś natrafię, dam znak! :idea:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ