Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Olaf » 30 sty 2018, o 23:52

Uwierzycie lub nie ale nigdy nic nie zrobiłem z modeliny. Dla mnie było to marnotrawstwo, dzisiaj można powiedzieć cebula. :) A na serio to nigdy nic nie zasługiwało aby to uwiecznić.
Dzisiaj dotarło do mnie że marka Zenith to polska sprawka. :) Zawsze myślałem że to sąsiedzi ze wschodu. Dlatego ten wpis. :)

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: Doctor_Who » 31 sty 2018, o 10:18

Ja z modeliny i z agrafiki zrobiłem kiedyś komuś broszkę z Kulfonem, która zachowała się przez wiele lat.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: qba83 » 4 mar 2018, o 03:49

qba83 pisze:Też lepiłem z plasteliny, ale wolałem modelinę, która po ugotowaniu była twarda. Niestety żadne figurki jakie robiłem się już nie zachowały. Przejrzałem książkę "mam 6 lat" po raz pierwszy od 28 lat. Wiele mi się przypomniało. Jednak Witek nie nalewał wody do czapki, tylko do worka! Ponadto wg obrazka działo się to latem, a mi się kojarzyła raczej z wczesną wiosną i chyba nalewanie wody w czapkę zdarzyło się w rzeczywistości, a uczynił to wiosenną porą jeden z kolegów ode mnie z zerówki ( na przeciwko był stawek)
Okazuje się, że w różnych wydaniach tego podręcznika nieco różniły się obrazki ilustrujące czytanki. I tak rzeczywiście w jednym wydaniu Witek wody nalewał latem, a w nowszym była to wczesną wiosną, tak więc pamięć mnie nie zmyliła.

wannabe
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2020, o 21:46

Re: Pamiętacie podręcznik do zerówki?

Post autor: wannabe » 28 gru 2021, o 09:41

Zdecydowanie! Uczyłam się z niego!
__________________
polecany sklep z kotłami kondensacyjnymi

ODPOWIEDZ